Our range of products include aluminium electronic ballasts, bajaj electronic ballast, halonix electronic ballast, osram electronic ballasts and bajaj sv/ mh ballast choke.
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 18 W |
| Voltage | 140-270 V |
| Usage/Application | Tubelight |
| Material | Aluminium |
| Start Method | Instant Start |
| Color | White |
| Warranty | 1 Years |
| Brand | Crompton |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 18 W |
| Material | Aluminium |
| Start Method | Instant Start |
| Certification | CE |
| Color | White |
| Automatic Restart | Yes |
| Brand | Bajaj |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 18 W |
| Usage/Application | Tubelight |
| Material | Aluminium |
| Start Method | Instant Start |
| Certification | CE |
| Color | White |
| Brand | Bajaj |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 18 W |
| Usage/Application | Tubelight |
| Material | Aluminium |
| Start Method | Instant Start |
| Certification | CE |
| Color | White |
| Automatic Restart | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Ballast Type | Electronic Ballast |
| Voltage | 220V |
| Start Method | Instant Start |
| Color | White |
| Brand | Bajaj |
| Model Name/Number | Bajaj Sv/ Mh Ballast Choke |
| Country of Origin | Made in India |
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India