Offering you a complete choice of products which include bajaj ivora compact led downlight 3-in-1, bajaj street lights, bajaj led streetlight 72 watt, bajaj hexo grand light, bajaj edge nxt light and bajaj edge nxt led.
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30W |
| Shape | Round |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000K |
| Warranty | 2 years |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP67 |
| Lighting Color | 6000 K |
| Acceptable Payment Mode | Online |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Model Name/Number | enxt |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India