Pioneers in the industry, we offer bajaj eye care led panel light, bajaj ivora plus led panel light, bajaj surface ring for backlit led panel, bajaj ivora compact led downlight, bajaj celesta deep led downlight and bajaj surface rim for ivora led panel from India.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Shape | Round |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperaturex | 6500K |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 6W |
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperaturex | 3000K |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Bajaj |
|---|---|
| Colour | Warm White |
| Material | Plastic, Polycarbonate |
| Style | Modern |
| Product Dimensions | 13.2L x 3.5W x 13.2H Centimeters |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Power Source | Corded Electric |
| Installation Type | Flush Mount |
| Special Feature | Energy Efficient |
| Light Source Type | LED |
| Number of Light Sources | 1 |
| Voltage | 230 Volts (AC) |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 10 W |
| Shape | Round |
| Certification | ISI, CE |
| Voltage | 240 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Bajaj |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Colour | White |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Voltage | 240 Volts (AC) |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
₹ 150 / Piece Get Latest Price
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Shape | Square |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperaturex | 6500K |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Bajaj |
|---|---|
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Colour | White |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Voltage | 240 Volts (AC) |
| Wattage | 18 Watts |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 10W |
| Shape | Square |
| Model Name | Garnet Wave |
| Light Color | Cool Day Light |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15W |
| Model Name | Star Cosmos |
| Light Color | Cool Daylight |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Material | Metal |
| Cut Out Dimensions | 4 Inch |
| Luminous Efficacy | 90 Lm/W |
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India