Our range of products include kei wires and cable and shielded instrumentation cable.
₹ 430 / Meter Get Latest Price
| Wire Size | 0.5 sqmm |
| Insulation Material | PVC |
| Roll Length | 90 m |
| Conductor | Copper |
| Number Of Cores | Single Core |
| Suitable for | Construction |
| Current Rating | 4A |
| Voltage | 220V |
| Certifications | CE |
| Country Of Origin | Made in India |
₹ 18 / Meter Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Copper |
| Length | 100 meter |
| Protection Type | Shielded |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India