Wholesale Trader of a wide range of products which include bajaj ivora led panel light, syska led panel 2x 236 watt, bajaj hyperion full glow adjustable cut out led panel light, bajaj hyperion surface full glow led panel, round led panel light and bajaj ivora surface spot light.
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Shape | Round |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperaturex | 6500K |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Bajaj |
|---|---|
| Colour | Warm White |
| Material | Plastic, Polycarbonate |
| Style | Modern |
| Product Dimensions | 13.2L x 3.5W x 13.2H Centimeters |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Power Source | Corded Electric |
| Installation Type | Flush Mount |
| Special Feature | Energy Efficient |
| Light Source Type | LED |
| Number of Light Sources | 1 |
| Voltage | 230 Volts (AC) |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Shape | Square |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000K |
| Lumens | 500 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15W |
| Shape | Round |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperaturex | 6500K |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Power | 12 W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 2700K |
| Shape | Round |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3 W |
| Color Temperature | 6500 K |
| Material | Polycarbonate |
| Usage | for Offices |
| Shape | Round |
| Lighting Source | LED |
| Voltage | 220 V |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Power (Wattage) | 7W |
| Light Color | Warm White |
| Mounting Type | Recessed |
| Body Material | Aluminium |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Power | 5 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Underwater |
| Body Material | Chrome |
| Lighting Type | Fluorescent |
| Install Style | Embedded |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Meter Get Latest Price
| Color | Cool White |
| Lighting Type | LED Lights |
| Power Source | Corded Electric |
| Material | Copper |
| Body Material | PVC |
| Application | Decoration |
| Power Type | Plug-in |
| Length | 5m |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India