We are a leading Wholesale Trader of osram mercury vapor lamp, tubular hid lamp and cool white hid lamp from New Delhi, India.
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 80W |
| Color Temperature | 3000K |
| Country of Origin | Made in India |
| Lighting Type | Mercury Lamp |
| Body Material | Ceramic |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Osram |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Lighting Color | Cool White, Warm White |
| Body Material | Glass |
| Packaging Type | Box |
| Voltage | 12 V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | High Intensity Discharge |
| Lighting Color | Cool White, Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Body Material | Glass |
| Model Name/Number | Cool White Hid Lamp |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India