Our range of products include syska led lights, bajaj led street light 30 watt, 35w bajaj led well glass, 125 w integral vertical well glass light, 150w flood light and halonix lumos led street light.
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Type of Light | LED Striplight |
| Usage/Application | Home |
| Color | Natural White |
| Color Temperature | 3000 K |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Model Name/Number | enxt |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | 6000 6500 k |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Type of Light | Flood Light |
| Wattage | 35W |
| Brand | Bajaj |
| Usage/Application | Decoration |
| Warranty | 1 Year |
| Lighting Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Type of Light | Down Light |
| Usage/Application | Decoration |
| Material | Carbon Steel |
| Voltage | 125W |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | IP55 |
| Model Name/Number | 150W Flood Light |
| Power | 150W |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Halonix Lumos LED Street Light |
| IP Rating | IP55 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1100 / Pack Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| IP Rating | IP33 |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LED Flood Light |
| Base Type | E27 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Type of Light | Down Light |
| Wattage | 30W |
| Usage/Application | Decoration |
| Material | Carbon Steel |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30W |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 800 / Pack Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| Model Name/Number | 20W Ledvance LED Floodlight |
| Base Type | E27 |
| IP Rating | IP40 |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Power | 20 W |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | <20W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| Model Name/Number | GLEAM |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 260 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Incandescent HID Bulb |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP40 |
| Body Material | Glass |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India