We are a leading Wholesale Trader of finolex wire 1.5 sq mm, finolex electrical wire 6 sq mm, finolex 4 sq mm wire, finolex cable 0.75sqmm, finolex cable 2.5 mmsq and finolex cable 4 sq mm from New Delhi, India.
₹ 1505 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 1.5 sqmm |
| Roll Length | 90 m |
| Insulation Material | FR |
| Number Of Cores | Single Core |
| Conductor | Copper |
₹ 4705 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 6 sqmm |
| Roll Length | 90 m |
| Insulation Material | FR |
| Number Of Cores | Single Core |
| Conductor | Copper |
₹ 3137 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 4 sqmm |
| Roll Length | 90 m |
| Insulation Material | FR |
| Number Of Cores | Single Core |
| Conductor | Copper |
₹ 680 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 0.75 sqmm |
| Roll Length | 90 m |
| Insulation Material | FR |
| Number Of Cores | Single Core |
| Conductor | Copper |
₹ 2480 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 2.5 sq.mm |
| Roll length | 90m |
| I Deal In | New Only |
| Conductor | Copper |
| Insulation Material | FR |
| Packaging Type | Box & Roll |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3825 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 4 sq.mm |
| Roll length | 90m |
| I Deal In | New Only |
| Conductor | Copper |
| Insulation Material | FR |
| Packaging Type | Box & Roll |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4705 / Roll Get Latest Price
| Wire Size | 6 sq.mm |
| Roll length | 90m |
| Conductor | Copper |
| Insulation Material | FR |
| Packaging Type | Box & Roll |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4000 / Coil Get Latest Price
| Number of Pairs | 100 |
| Protection Type | Unarmoured |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1600 / Roll Get Latest Price
| Length | 90 m |
₹ 4500 / Roll Get Latest Price
| Type/ Number of Cores | 3 Plus 1 |
| Length | 90m |
| Country of Origin | Made in India |
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India