We are a leading Wholesale Trader of bajaj led bulb 12w b22, bajaj led bulb 3w b22, syska led bulb, 20 w led batten light, 36w el-star dx havells ballast and led diya non - floating type or led tea light candle from New Delhi, India.
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Shape | Round |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 3000K |
| Warranty | 2 Year |
| Voltage | 12 W |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 3.5W |
| Shape | Round |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 3000K |
| Voltage | 3 W |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 47 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 10 W |
| Lumen Efficacy | 90 lm/W |
| Light Color | Cool White |
| Lumens | 400 lm |
| BEE Star Rating | 3 Star |
| Color Temperature | 3000K |
| Material | Aluminium |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Bulb Cap |
| Shape | Round |
| Body Material | Ceramic |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| Length | 2 Feet |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 3000K |
| Material | Polycarbonate |
| Warranty | 2 Year |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 36 W |
| Model Name/Number | 36W EL-Star DX Havells Ballast |
| Usage/Application | Tubelight |
| Material | Plastic |
| Start Method | Instant Start |
| Color | White |
| Brand | Havells |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 126 / Piece Get Latest Price
| Material | Clay |
| Occasion | Diwali |
| Finish Type | Silver Coating |
| Color | Golden |
| Diya Shape | Peacock |
| Design | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India