Providing you the best range of high bay light, 10 w halonix lighting and flameproof well glass & highbay light with effective & timely delivery.
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | <20W |
| Usage/Application | Warehouse |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Type | LED |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Type of Light | Down Light |
| Wattage | 10 W |
| Type Of Light Application | Bulb |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Color | Cool White |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India