Providing you the best range of bajaj led flood light, bajaj led flood light 150 watt, bajaj led floodlight 200 watt, bajaj led floodlight 400 watt, halogen street light and 400w flood light with effective & timely delivery.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | <20W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP55 |
| Model Name/Number | Bajaj Led Flood Light |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Bajaj |
| Type | Flood Light |
| Light Color | Cool white |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 5100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| Model Name/Number | PRAZE |
| Body Material | METAL |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Bajaj |
| Type | Led |
| uses | residential & commercial |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP55 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | Halogen Street Light |
| I Deal In | New Only |
| Packaging Size | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 500W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Model Name/Number | 400W Flood Light |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 500W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | SYSKA |
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Model Name/Number | LED Flood Light Bajaj Make |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2700 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Model Name/Number | Flood Light |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| Material | Ceramic |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Outdoor |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Crompton |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Crompton |
| Type | Flood Light |
| color | warm white |
₹ 1499 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Ceramic |
| Base Type | B15 |
| Lighting Color | Cool White |
| Mounting Type | Wall Mounting |
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | <20W |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Bajaj |
| Type | flood light |
| Uses | Commercial |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1300 / Piece Get Latest Price
| Wattage | <20W |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Bajaj |
| Type | Flood Light |
| Uses | Commerical |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | <20W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| Model Name/Number | PRAZE |
| Power | 100W |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Color | Warm White |
| Wattage | 50W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Model Name/Number | Havells 70 W Jeta 7 Flood Light |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | <20W |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Bajaj |
| Color | Cool White |
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India