Prominent & Leading Wholesale Trader from New Delhi, we offer bajaj hyperion led multi cct light, bajaj celesta deep led panel light, led tube light, bajaj linea weatherproof led batten luminaire bipc, biblb, bltru, tube light and 20w led tube light.
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15W |
| Shape | Round |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperaturex | 3000K |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Bajaj |
|---|---|
| Colour | Warm White |
| Material | Plastic, Polycarbonate |
| Style | Modern |
| Product Dimensions | 13.2L x 3.5W x 13.2H Centimeters |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Power Source | Corded Electric |
| Installation Type | Flush Mount |
| Special Feature | Energy Efficient |
| Light Source Type | LED |
| Number of Light Sources | 1 |
| Voltage | 230 Volts (AC) |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9 W |
| Length | 4 ft |
| Color Temperature | 3000 K |
| Tube Type | T5 |
| Base Type | G13 |
₹ 1865 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 40 W |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Color | Cool White |
| Light Color | Cool White |
| Material | Metal |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 5 W |
| Length | 1 ft |
| Color Temperature | 6500 K |
| Tube Shape | Batten |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20 W |
| Light Color | Cool White |
| Material | Plastic |
| Length | 2 Feet |
| Color Temperature | 2700K |
| Input Voltage | 20 W |
| Country of Origin | Made in India |
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India