Offering you a complete choice of products which include metal halide lamp, sodium vapor lamp and outdoor sodium lamp.
₹ 490 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP55 |
| Model Name/Number | Metal Halide Lamp |
| Lighting Type | Incandescent |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 260 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Body Material | Glass |
| Lighting Type | Incandescent |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | LED |
| Power | 150 W |
| Base Type | B22 |
| Usage/Application | Outdoor |
| IP Rating | IP44 |
| Voltage | 230V |
| Country of Origin | Made in India |
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India