Wholesale Trader of a wide range of products which include bajaj awe wi-fi smart plug, bajaj awe smart tw & dimmable panel, bajaj awe plus smart panel light, bajaj awe plus iot smart batten, bajaj awe smart tw & dimmable batten and bajaj awe plus iot smart lamp.
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 16A |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Voltage | 220- 240 V |
| Color | White |
| Brand | Bajaj |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15W |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Color Temperaturex | 6500K |
| Usage/Application | Smart Panel Light |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15W |
| Shape | Round |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperaturex | 6500K |
| Usage/Application | Smart Wi fi enabled panel light |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 460 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20 W |
| Color Temperature | 5000-6500 K, 3500-4100 K, 2700-3000 K |
| Color | Warm White |
| Base Type | Smart Led Batten |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20 W |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Color | Warm White |
| Country of Origin | Made in India |
| wifi | enabled |
₹ 460 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Bulb Base | B22 |
| Light Color | Cool White |
| Voice Control Compatibility | Google Assistant, Amazon Alexa |
| Country of Origin | Made in India |
Mohit Aggarwal (Partner)
Aggarwal Electronics
First Floor, Shop No 1833, Bhagirath Place, Chandni Chowk
New Delhi - 110006, Delhi, India